Jak robić zrzuty ekranu (screenshots) w aplikacjach Android, które go zabraniają

Zróbić zrzut ekranu ekranu smartfona wcale nie jest trudny. Wystarczy przytrzymać kilka przycisków. Ale to nie zawsze działa. Na przykład w przeglądarce Tor lub trybie incognito jakiejkolwiek innej przeglądarki, nawet jeśli spróbujesz nagrać film, zazwyczaj otrzymujesz tylko czarny ekran. To samo dotyczy aplikacji bankowych (jeśli, na przykład, musisz naprawić dokonaną transakcję). Jednakże tę niedogodność można łatwo obejść. A teraz dowiesz się, jak to zrobić.

Oczywiście najłatwiejszym (ale nie zawsze przystępnym cenowo) sposobem jest zabranie innego smartfona i zrobienie zdjęcia ekranu urządzenia. Ale to bardzo dziwne podejście. Rozumiemy więc, jak zrobić zrzut ekranu w aplikacjach, które go zabraniają, mając tylko jeden smartfon.

Zrzut ekranu za pomocą Google Assistant

Może to być najłatwiejszy sposób na wykonanie zrzutu ekranu i najprawdopodobniej działa w tej chwili w większości aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć określone elementy w ustawieniach Google Assistant.

  • Gdy zadzwonisz do asystenta, kliknij ikonę z obrazem kompasu w prawym dolnym rogu.
  • W otwartym oknie jesteś zainteresowany ikoną swojego profilu, po kliknięciu którego w rozwijanym menu musisz wybrać element „Ustawienia”.
  • Na stronie ustawień przesuń palcem w prawo, aby przejść do karty Asystent. U dołu karty zobaczysz urządzenia podłączone do Google Assistant. Wybierz swój smartfon z listy.
  • Na tej stronie musisz przejść do sekcji „Ogólne”. A potem aktywuj dwie najlepsze opcje. Umożliwi to Google Voice Assistant wykonywanie zrzutów ekranu dzięki funkcji analizy tego, co dzieje się na ekranie urządzenia.
  • Teraz przejdź do aplikacji, która zabrania robienia zrzutów ekranu, zadzwoń do Asystenta i wybierz element „Co jest na ekranie?”. Program przeanalizuje zawartość Twojej strony, której pole będzie musiało kliknąć przycisk „Udostępnij”. Google Assistant zrobi zrzut ekranu i wyświetli okno, w którym możesz przenieść zrzut ekranu do różnych aplikacji. Możesz natychmiast wysłać go do kogoś, kto potrzebuje lub zapisać go na swoim gadżecie.

Zrzut ekranu przy użyciu innej aplikacji

Jeśli z jakiegoś powodu powyższa metoda nie pasuje do Ciebie (lub nie działa na smartfonie), zawsze możesz spróbować zainstalować aplikację innej firmy. Jednym z nich jest na przykład moduł ReEnable Screenshot. Pozwala uchwycić to, co dzieje się na ekranie bez dodatkowych ustawień natychmiast po instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *